Akademia Bezpiecznego Puchatka - 9.04.2024 r.

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do najmłodszych uczniów. Obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Uczniowie klasy pierwszej poznawali zasady dotyczące zachowania się w domu, na dworze i ulicy, w szkole i na wycieczce oraz w Internecie. Wiedzą już jak udzielić pierwszej pomocy, w jakich sytuacjach poprosić o wsparcie osobę dorosłą, ale również jak się zachować, gdy jest się samemu w domu, czy podczas korzystania z Internetu.

Dzieci wykonały plakaty przedstawiające zachowanie czujności, uważności, ostrożności, a także bycia odpowiedzialnym i empatycznym. Przeszły praktyczne ćwiczenia uczące ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej bocznej. Na koniec wypełnią test bezpieczeństwa. Jestem pewna, że po zajęciach z Puchatkiem nikt nie będzie miał problemów z odpowiedziami na pytania.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.

Autor: Ewa Zduńczyk