"Finansoaktywni" z misją edukacyjną!" - 2.04.2024 r.

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej IX edycji programu edukacyjnego "Finansoaktywni". Tegoroczna edycja, nosząca hasło "Podatki płacimy, korzyści widzimy", skupi się na uświadamianiu młodzieży znaczenia podatków w życiu codziennym.

Program "Finansoaktywni", którego celem jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych z tematyką finansów i podatków. umożliwił zapoznanie się z działalnością Ministerstwa Finansów oraz rolą Krajowej Administracji Skarbowej.

Uczniowie klas VI mieli okazję zgłębić różnorodne rodzaje podatków oraz zrozumieć ich wpływ na budżet państwa. Poprzez analizę uchwały budżetowej Gminy Witonia dowiedzieli się, jak wpływy z podatków przekładają się na rozwój lokalnej społeczności. Wykorzystanie otrzymanych materiałów pozwoliło uczniom zapoznać się z pojęciem budżetu – od rodzinnego do budżetu państwa oraz dowiedzieć się, w jak sposób można uczestniczyć w planowaniu wydatków poprzez budżet obywatelski.

Kolejnym etapem będzie przygotowanie zadania konkursowego polegającego na przygotowaniu krótkiego filmu na temat podatków.

Realizację programu w naszej szkole koordynują panie Agnieszka Petrykowska i Ilona Jędrzejczak.

Autor: Agnieszka Petrykowska