Konkurs Grabski Spelling Bee - 27.03.2024 r.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Joanna Brzozowska z kl. 8 b zajęła I miejsce w konkursie "Grabski Spelling Bee", który odbył się we wtorek 27 marca 2024 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie.

Był to finał I Międzyszkolnego Konkursu Literowania w Języku Angielskim i Niemieckim. Zgodnie z regulaminem każda szkoła  mogła zgłosić  maksymalnie dwóch uczestników, wyłonionych w etapie wewnątrzszkolnym. Poza reprezentacją naszej szkoły w szranki stanęły drużyny z innych szkół podstawowych z Kutna i okolic.

Etap finałowy konkursu składał się z części pisemnej i ustnej. Uczniowie musieli wykazać się zdolnością poprawnego zapisu i literowania wyrazów w języku angielskim i niemieckim. Przydatne były również: refleks, płynność językowa i dobra dykcja.

Po zaciętej rywalizacji Jury ogłosiło, że pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Asia Brzozowska! Julek Kudlicki uzyskał niezły wynik, ale tym razem nie zajął miejsca na podium. Co ważne, uczennica naszej szkoły zdeklasowała pozostałych wyróżnionych, którzy walczyli o 2 miejsce w dogrywce.

Zwyciężczyni otrzymała gadgety związane z nauką języka obcego oraz voucher w wysokości 250 zł  do realizacji w salonach Empik.

Gratulujemy Asi pierwszego miejsca i dziękujemy Julkowi za godne reprezentowanie naszej szkoły! Specjalne podziękowania dla Oli Wysockiej z klasy 8b, która również poświęciła swój czas przygotowując się do konkursu jako osoba z listy rezerwowej na wypadek choroby Asi lub Julka.

Do zobaczenia w kolejnych edycjach konkursu !

Autor: Radoslaw Woźniak