W świecie lektury - 22.03.2024 r.

W tym tygodniu uczniowie klasy trzeciej omawiali lekturę Hugh Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

Trzecioklasiści przekonali się, że praca z lekturą nie musi być nudna. Przez kilka dni działali w zespołach, które odpowiedzialne były za wykonanie różnych zadań związanych z treścią książki. W małych grupach poznawali bohaterów, omawiali przygody doktora Dolittle i jego zwierząt. Odpowiednio podzielili obowiązki i role, co znacznie przyspieszyło wykonanie zadania.

Uczniowie ćwiczyli umiejętność tworzenia planu wydarzeń, pisania opisów, rozwijania umiejętności plastycznych, współdziałania w grupie oraz prezentacji swoich działań.

Podczas pracy motywowali się wzajemnie. Każdy mógł wnieść ciekawy pomysł, aby wspólnie jak najlepiej wykonać zadanie.

Na koniec zajęć każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy, które przedstawiamy w naszej galerii.

Autor: K. Witczak