XIII Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii - 13.03.2024 r.

Miło nam poinformować, że  Łęczyckim Mistrzem Ortografii 2024 w kategorii Nauczyciele został Pan Sebastian Petrykowski.

Tradycją Powiatu Łęczyckiego są coroczne Mistrzostwa Ortografii. W tegorocznej,  już trzynastej,  edycji wzięło udział 32 uczestników, reprezentantów, różnych grup społecznych. W tym roku byli to przedstawiciele kategorii: uczniowie powyżej 14 lat, ochotnicy, nauczyciele oraz juniorzy, czyli uczniowie do 14 lat. Jak co roku nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwał ekspert, polonista, mgr Henryk Stokwiszewski, który również wybrał tekst dyktanda.

Przedstawiciele naszej szkoły również wystartowali do rywalizacji w mistrzostwach. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały uczennice:
Anna Tomes - kat. junior
Oliwia Kłudczyńska - kat. junior
Aleksandra Wysocka - kat. uczniowie
oraz p. Sebastian Petrykowski - kat. nauczyciele

Serdecznie dziękujemy uczennicom za udział, gratulujemy Mistrzowi odwagi w mierzeniu się z zawiłościami języka polskiego.