Nowe życie starej szmatki – 29.02.2024 r.

Na zajęciach edukacji technicznej uczniowie klasy 2 b wzięli udział w lekcji szycia.

Dla części uczniów była to pierwsza przygoda z igłą i nitką. Do zajęć wykorzystaliśmy różnorodne materiały, stare rękawiczki i skarpetki, nici, kolorowe guziczki oraz watę do wypełniania. Uczniowie wykonali śliczne igielniki, tytułowych bohaterów książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, pacynki, zajączka i wiele innych. Dzieci musiały wykazać się dużą cierpliwością podczas nawlekania nitki, następnie po instrukcji wychowawczyni, zabrały się do pracy.

Tego typu zajęcia były dla uczniów bardzo atrakcyjne, sprawiły wiele radości, a oprócz tego dzieci ćwiczyły motorykę małą, rozwijały kreatywność i wyobraźnię twórczą.

Nawleczenie igły, zrobienie supełka czy szycie, nie jest wbrew pozorom takie łatwe, jednak drugoklasiści wspaniale sobie z tymi czynnościami poradzili! Niektórych uczniów tak zafascynowała lekcja szycia, że poprosili o przeprowadzenie kolejnych takich zajęć i zadeklarowali, iż zdobyte umiejętności wykorzystają w życiu codziennym.

Autor: L. Królikowska, M. Gapińska