Czytam sobie. Pierwsza klasa! - 6.11.2020 r.

Uczniowie klasy pierwszej chętnie włączają się w kolejną akcję czytelniczą. Od września biorą udział w zajęciach innowacyjnych opartych o akcję  Centrum Edukacji Obywatelskiej "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" Akcja skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także do rodziców i nauczycieli. Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

We wrześniu pierwszaki otrzymały upominki: jedną z dziesięciu książek z serii „Czytam sobie” wybranych do akcji, karty Młodego Czytelnika dla uczniów, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, naklejki. Jako pierwszą do przeczytania wybraliśmy książkę Angeliki Kuźniak pt. "O Zofii, co zbierała kolory". Opowiada ona o małej Zofii Stryjeńskiej - słynnej polskiej malarce. Dzieci poznały dziecięce lata malarki, bawiły się kolorami i wykonały ilustrację do książki. Opowieść bardzo zafascynowała uczniów. Chętnie "czarowały" kolorami i nazywały uzyskane barwy. Namalowały kolorowy stragan. Przed nami przygody z kolejnymi książkami.

Patronami akcji są:  Biblioteka Narodowa, Fundacja Powszechnego Czytania, TVP ABC, Lustro Biblioteki, RYMS, Wirtualna Polska.

Autor: Ewa Zduńczyk