Ślubowanie uczniów klasy pierwszej - 14.10.2020 r.

" Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć" - te słowa św. Jana Pawła II były mottem ważnego wydarzenia w życiu szkolnym uczniów klasy pierwszej. Dnia 14 października odbyła się uroczystość ślubowania.To bardzo szczególny moment nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: p. Mirosław Włodarczyk - Wójt Gminy Witonia, p. Dariusz Kowalczyk - Przewodniczący Rady Gminy w Witoni, p. Katarzyna Gonera - Sekretarz Gminy Witonia, p. Anna Stolarczyk - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia, p. Dorota Łuczyńska i p. Honorata Zwierzchowska - członkowie Zarządu Rady Rodziców oraz Dyrektor szkoły i rodzice uczniów klasy pierwszej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie uczniów złożone na sztandar szkoły. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Urszula Graczyk. Wychowawczyni wręczyła dyplomy pasowania i legitymacje szkolne. Następnie przyszedł czas na podziękowania i wręczenie upominków przez zaproszonych gości i rodziców. Dzieci w radosnym nastroju zakończyły ten bardzo ważny dla nich dzień. Od tej pory są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, którzy nie kryjąc wzruszenia, z dumą podziwiali swoje pociechy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego, co nowe i nieznane.

Autor: Ewa Zduńczyk