Wyprawka szkolna 2015/2016

Do 15 września 2015 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Witoni można pobierać, a następnie składać wnioski o dofinansowanie na zakup podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2015 roku - „Wyprawka szkolna”.

O wsparcie finansowe na zakup podręczników ubiegać się mogą:

- uczniowie klas III szkół podstawowych – do kwoty 225 zł;
- w przypadku korzystania przez uczniów niepełnosprawnych z podręczników dopuszczonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania do kształcenia specjalnego wysokość pomocy może wynosić max. do 770 zł w szkole podstawowej.

Powyższe kwoty zostały określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom
na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 938).

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest kryterium dochodowe. Dla uczniów klas objętych programem dochód nie może przekroczyć 574 zł na osobę w rodzinie

Do wniosków należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów, w uzasadnionych przypadkach – oświadczenie o wysokości dochodów natomiast w przypadku osób niepełnosprawnych – wymagane orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Środki na ten cel pochodzić będą z dotacji celowej Wojewody Łódzkiego.