VIII Wieczornica Patriotyczna - 10.11.2022 r.

10 listopada 2022 r. o godz. 17:00 w sali gimnastycznej szkoły odbyła się VIII Wieczornica Patriotyczna z okazji 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Cykliczną uroczystość patriotyczną w takiej formie zorganizowały we współpracy Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji  w Witoni.

Wieczorne świętowanie 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uświetnił montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klas V a, V b i chóru szkolnego. Przedstawienie w wykonaniu młodych aktorów dało możliwość poznania najważniejszych wydarzeń z historii Polski w sposób ciekawy i atrakcyjny. Inscenizowane piosenki i pieśni podkreśliły nastroje towarzyszące odgłosom przeszłości. Młodzież przygotowali p. Agnieszka Petrykowska, p. Rafał Szutowski i p. Violetta Olesińska. Urokliwą dekorację wykonały p. Judyta Bartłomiejczak i p. Karolina Trzcińska.

Następnie pięknie zaprezentowały się w repertuarze patriotycznym zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Witoni – dziecięcy zespół taneczny „Mirabelki” przygotowany przez p. Magdalenę Kluskę, młodzież z sekcji muzycznej oraz zespół „Witonianki” – prowadzone przez p. Mariusza Jagielskiego.

Kolejną niespodzianką dla przybyłych gości był IV Test Niepodległościowy, którego celem było sprawdzenie czy pamiętamy teksty pieśni związanych z odzyskaniem niepodległości.

Wszystkie aktywności wzbudziły w sercach zgromadzonych niezwykłe doznania – refleksję, wzruszenie, uśmiech i radość. Występujący na szkolnej scenie aktorzy zebrali gromkie brawa. „Wieczornica” połączyła na jednej scenie pokolenia, różne bowiem są oblicza patriotyzmu. Patriotyzm bywa podniosły i wzruszający. Bardzo cieszy fakt, że w uroczystości wzięli udział przedstawiciele różnych pokoleń oraz grup i organizacji działających na terenie Gminy Witonia.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania.