Poznajemy Gdańsk i Malbork - 25 - 27.10.2022 r.

Trzy dni, od 25 do 27 października 2022 r., 33-osobowa grupa uczniów  naszej szkoły spędziła na wycieczce do Gdańska i największego gotyckiego zespołu zamkowego na świecie w Malborku. Wycieczka dofinansowana była przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Na powitanie przygody wyruszyliśmy pod opieką p. V. Olesińskiej, p. J. Pawlak, p. I. Jędrzejczak. Przemierzyliśmy szlak: Malbork- Gdańsk - Kąty Rybackie. Przed każdym dniem eskapady siły regenerowaliśmy w Mikoszewie, Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym KORONA  pod troskliwym okiem naszych opiekunów i towarzyszy podróży w jednym.

Program wycieczki zakładał zwiedzenie 6 punktów edukacyjnych:

Zamek w Malborku
Starówka Gdańska
Westerplatte
Statek "Sołdek"
Muzeum II wojny światowej
Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

Wszystkie założone cele zostały osiągnięte, wrażeń, emocji,  wyzwań nie brakowało, jak również  fajnej atmosfery, w której  budowaniu pomagał nam dobry humor.

W ciągu tych trzech dni wędrówki czuwał nad nami pilot wycieczki, pan Marek, człowiek orkiestra, który potrafił odpowiedzieć na każde nasze pytanie  i znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Taki wyjazd to szkoła życia, ale i skarbnica wiedzy na temat odwiedzanych miejsc.

"Podróże kształcą", warto jeszcze pamiętać, że uczą czerpania radości z życia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!